hint kınası modeli
Ekim 14, 2020

Hint Kınası Modelleri

ile hintkinasimodelleri

Bir dövme çok hoşunuza gitti ve o dövmeyi yaptırmak istiyorsunuz. Fakat iğneden korkuyor veya kalıcı olmasından endişeleniyor musunuz? Cevaplarınız “Evet” ise bu yazı tam size göre… Hint kınası tamamen doğaldır ayrıca tam kalıcı değildir. Ortalama bir hint kınası dövmesi 2 hafta, bazense 3 haftaya kadar kalıcı kalma olasılığı var. Eğer hint kınası dövmenizi daha uzun süre kalıcılığını sağlamak istiyorsanız : Hint Kınası Dövme Kalıcılığını Arttırma başlıklı yazımıza göz atın.

hint kinasi modelleri

Hint kınası doğal malzemelerin bir araya gelmesiyle oluşsa bile bazı hint kınalarının karışımlarında toksin malzemeler eklenebilir. Bu yüzden hint kınası modelleri ile dövme modeline karar verdikten sonra yaptıracağınız yerin veya kişinin güvenilir olmasına önem veriniz. Şimdi asıl konumuza gelelim… Sizler için farklı başlıklar altında hint kınası modellerini inceledik ;

1.Küçük Kına Dövme Modelleri

Küçük hint kınası modellerini uygulamak yani yaptırmak daha uygun aynı zamanda işlem bakımından daha kısa sürer. Aman dikkat! Unutmayın dövmenizin boyutları çok küçük olabilir fakat detayları çok fazladır. Bu durum söylediğimizin aksine süreci uzatır. Ayrıca tekrardan hatırlatmak gerekirse hint kınası dövmelerin çok fazla detaylı işlemler yapılamaz kalıcı dövmedeki estetik yapı maalesef olmaz.

küçük kına dövme modeli

küçük kına dövme modeli

küçük kına dövme modeli

küçük kına dövme modeli

2.Kına Parmak Dövmeleri

Hint kınası dövmeleri parmakları uygulandığında çok çarpıcı görünüyor çünkü hint kınasının rengi yani siyah birçok cilt tonuna karşı öne çıkıyor. Popüler parmak hint kınası modelleri damlalar, noktalar ve yapraklardır.

Kına Parmak Dövmeleri

Kına Parmak Dövmeleri

Kına Parmak Dövmeleri

Kına Parmak Dövmeleri

3.Kına Bilek Dövmeleri

Hint kınası modelleri bileklere ve ellere uygulandığında çok iyi ve havalı görünür. Bileklik tarzı tasarımlardan, bitki ve çiçeklere kadar çoğu dövme tasarımı tarzınızı öne çıkaracaktır. Şu anda trend olan hint kınası modelleri mandala nilüferdir. Mandala ve nilüfer dövme modelleri sonsuzluğun, tanrısallığın ve saflığın sembolüdür.

kina bilek dövmeleri

kina bilek dövmeleri

4.Kına Omuz Dövmesi

Omuz, geleneksel tarzda bir hint kınası dövme modelleri için ideal bir yerdir. Genellikle bu tasarımlar dairesel mandala sembolünü içerir. Mandala, evreni ve ilahi uyumu temsil eder. Dışa doğru yayıldığı için tasarım, omuz kıvrımlarına mükemmel uyum sağlar

kina omuz dövmesi

kina omuz dövmesi

5.Basit Kına Dövmesi

Geleneksel hint kınası modelleri karmaşık ve detaylıdır. Uygulanması saatler sürebilir. Basit dövmelerde Tek sınır hayal gücünüzdür. İster geometrik şekiller, bir sembol, minimalist sanat, bir alıntı veya bir sayı isteyin, kına dövmesi size istediğiniz sonucu verecektir.

basit kina dövmesi

basit kina dövmesi